Katedra Badań nad Edukacją Estetyczną
Rączka dziecka grająca na klawiszach pianina Rączka dziecka grająca na klawiszach pianina

Konferencja Metodyczna Online „Po prostu gramy”

W dniu 7 czerwca 2022 roku dr hab. Beata Bonna, prof. uczelni wzięła udział w Konferencji Metodycznej Online „Po prostu gramy” zorganizowanej przez Miejski Ośrodek Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy we współpracy z Wydziałem Edukacji Muzycznej oraz Wydziałem Pedagogiki UKW.

Temat wystąpienia: Kształtowanie gotowości do nauki gry na instrumentach muzycznych w świetle teorii uczenia się muzyki Edwina E. Gordona.

Slajd, niebieskie tło i napis: Kształtowanie gotowości do gry na instrumentach muzycznych w świetle teorii Edwina E. Gordona. Nieformalna edukacja muzyczna w rodzinie i w przedszkolu. Dr hab. Beata Bonna, prof uczelni

Plakat konferencji, muzykujące dzieci oraz tekst: Miejski Ośrodek Edukacji Nauczycieli we współpracy z Wydziałem Edukacji Muzycznej i Wydziałem Pedagogiki UKW w Bydgoszczy zaprasza na konferencję online „Po prostu gramy!”, która odbędzie się 6-7 czerwca 2022 roku.  W programie:  6 czerwca (godz. 16.00-18.00)  dr Szymon Łukowski – Czy muzykowanie uwrażliwia? mgr Dorota Chorobińska – Bum bum rurki w edukacji muzycznej a może flażolety? Dobre praktyki w szkole podstawowej. 7 czerwca (godz. 16.00-18.00)  dr hab. Beata Bonna Kształtowanie gotowości do nauki gry na instrumentach muzycznych w świetle teorii Edwina E. Gordona; mgr Lidia Stróżecka – Terapeutyczne aspekty gry na instrumentach muzycznych.